Ayasofya Desenleri Detaylı Cam Ahşap Kutulu Şekerlik

Ayasofya Desenleri Detaylı Cam Ahşap Kutulu Şekerlik (EY.05.23.103102)

Marka : Anadolia
Fiyat : 7.900,00₺
1.316,67₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim Ücretsiz Hediye Paketi El Yapımı

Yunanca “Aya” kutsal ve “Sofya” bilgelik kelimelerinin birleşiminden oluşan ve “Kutsal Bilgelik, İlahi Bilgelik” anlamlarına gelen Ayasofya; İstanbul’un en çok ziyaret edilen bölgelerinden Sultanahmet’te yer alan görkemli bir cami ve eski bazilika, katedral ve müzedir. Eski adıyla Kutsal Bilgelik Kilisesi ve Ayasofya Müzesi veya günümüzdeki resmî adıyla Ayasofya-i Kebîr Câmi-i Şerîfi (Kutsal Büyük Ayasofya Camii), mimari bakımdan merkezî planı birleştiren kubbeli bazilika tipinde bir yapı olup, kubbe geçişi ve taşıyıcı sistem özellikleriyle mimarlık tarihinde önemli bir dönüm noktası olarak öne çıkıyor.

 

Ayasofya’nın mimari açıdan sağlamlığı ve dayanıklılığı, kubbe ve pandantiflerinin taşıyıcılığının mükemmel oranlarından geliyor. Taşıyıcı ve aynı zamanda süsleyici ögeler ile pandantifler üzerindeki desenler ve mozaikler de eşsiz bir görüntü sunuyor.

 

Anadolia tarafından tasarlanan kapaklı Ayasofya Desenleri Detaylı Cam Şekerlik, Ayasofya kubbe ve pandantifler üzerindeki desenlerin yorumlanmasıyla oluşturulmuştur.

 

Yapılışı

24 ayar altın ile üfleme cam ve kristal cam kullanılarak %100 el işçiliği ile üretilmiştir.

 

Kullanım Alanları

Kapaklı Ayasofya Desenleri Detaylı Cam Şekerlik; kültürel mirasımızı yansıtmasıyla, şık ve zarif görünümüyle yaşam alanlarınızda dekoratif amaçlı kullanılabileceği gibi, şekerlik olarak da sunumlarınızı şıklaştıracak, sevdiklerinize değerli bir hediye olacaktır.

   

Kullanım Şekli

Elde yıkanması önerilmektedir.

 

Gönderim Şekli

Özenle hazırlanmış kutusunda gönderilmektedir.

 
Renk
Çok Renkli
Materyal
Cam
Parça Sayısı
Tekli
Ürün Şekli
Oval
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR