Sofraların vazgeçilmez sunum parçaları ile nadide zevkinizi sofralarınıza yansıtın…

El imalatı camdan üretilen, üzerinden rölyef motiflerin yer aldığı cam bardak kategorisindeki ürünlerimizde 24 ayar altın yaldız kaplama ve mine boyama tekniği kullanılmıştır.

 

Cam bardaklarda hem yüzyıllara yayılan desenler hem de bu desenlerden hareketle yaratılan art deco tasarımlar eş zamanlı olarak çalışılmıştır.

 

Özel davetlerde sofralarınıza eşlik edecek şık cam bardaklar…

Görsel estetiği ve tamamlayıcılığı ile sofraların vazgeçilmez şık sunum parçaları arasında yer alır. Özel davetlerde ışıl ışıl parlamaları ile sofralara daha estetik bir görünüm kazandırır. Şık ve klasik masalar için yaldız ve süslemeli kadehler gösterişli tasarımları ile oldukça popülerdir. Özel davetlerinizde ve akşam yemeklerinizde masalarınızı süsleyecektir. Takım halinde kullanılan bardaklar, misafirlerinize incelik ve özen gösterdiğinizi ifade eder. İçilecek içecek türüne göre bardak seçimi yapılması sofrada dağınık bir hava oluşmasını engeller.
Devamını Okuyunuz Gizle

Cam bardak kategorisinde hangi bardak çeşitleri vardır?

Su bardaklarından çay bardaklarına, kadehlerden meşrubat bardaklarına birçok çeşidi cam bardak kategorimizde bulabilirsiniz. Şarap kadehlerinin yanı sıra rakı bardağı çeşitleri de mevcuttur. Bardaklarımız 6’lı setler halinde satılır. Kullanım amacına göre farklı modellere sahip ürünleri Anadolia, cam bardaklar kategorisi ile sofralarınıza taşıyor.

 

Cam bardak tercih ederken nelere dikkat etmeliyim?

Her evde bulunması gereken bardakların başında su bardakları gelir. Günlük kullanıma hitap eden bardak setlerini tercih etmeniz önerimizdir. Klasik sofralar kurmayı tercih edenler için ise lüks yaldızlı bardakları öneririz. Misafirlerinize kuracağınız harika sofralarda size eşlik edecektir. Dekoratif obje olarak da sık tercih edilen bardaklar, ışıltısı ve duruşu ile mekâna şıklık katacaktır. Özel tasarımları ile dikkat çeken bardaklarımız 6’lı setler halinde satılmaktadır. Cam bardaklar kullanım sıklığına göre hızlı deforme olup zamanla çatlama, kırılma gibi nedenlerle kullanılmaz hale gelir. Bardağın uzun süreli kullanımı için kaliteli ürün olması önem taşır. Bulaşık makinesinde sıklıkla yıkanan bardaklar deterjana ve yüksek sıcaklığa maruz kaldığı için kırılma ihtimali yüksektir. Isıya dayanıklı bardaklar dirençli camdan üretilir. Sürekli kullandığınız bardaklarda ısıya dayanıklı dam tercih edebilirsiniz. Desenli bardaklarda bulaşık makinesinde yıkanıp yıkanmadığını kontrol ederek temizleme işlemi yapmalısınız. Bardakların üzerindeki desenlerin çabuk deforme olmaması adına bu aşama önemlidir.

 

Çeyiz ve ev hediyesi olarak değerlendirilebilecek harika koleksiyonlar…

Takım halinde olan çay bardak ve çay tabakları çeyizlerin olmazsa olmaz parçasıdırlar. İnce belli bardaklar ile baskılı modeller en çok tercih edilen setlerimizdir. Kahvaltı sofralarınıza ahenk katacak ince belli çay bardakları cam bardaklar kategorimizde.

 

Cam bardaklar, günümüzde en sık kullanılan bardak türlerinden biridir. Hafif, şeffaf ve dayanıklı olmaları nedeniyle birçok farklı içecek için idealdirler.

 

Kullanım Amacına Göre Cam Bardak Çeşitleri:

 

• Su bardağı:Su ve meşrubat gibi soğuk içecekler için kullanılan en temel bardak türüdür. Genellikle düz ve silindirik bir yapıya sahiptirler.

 

• Kupa Bardak :Sıcak içecekler için kullanışlı olan kulplu bardaklardır. Çay, kahve, bitki çayı gibi içecekler için tercih edilirler.

 

• Meşrubat bardağı: Gazlı içecekler ve soğuk çay gibi meşrubatlar için kullanılan bir bardaktır. Genellikle su bardağından daha uzun ve daha dardır.

 

• Kadeh:Şarap, şampanya, kokteyl gibi alkollü içecekler için kullanılan uzun saplı bardaklardır. Farklı içecek türlerine göre çeşitli kadeh modelleri mevcuttur. /p> • Bira bardağı:Bira için özel olarak tasarlanmış bardaklardır. Farklı bira türleri için farklı bardak modelleri kullanılır.

 

• Viski bardağı:Viski gibi sert alkollü içecekler için kullanılan bardaklardır. Genellikle alt kısmı geniş, üst kısmı daralan bir yapıya sahiptirler.

 

• Shot bardağı:Kokteyl ve likör gibi küçük porsiyonlarda içilen içecekler için kullanılan küçük bardaklardır.

 

Kahve Yanı Bardağı Nedir?

 

Kahve yanı bardağı, kahve servisi sırasında su sunmak için kullanılan küçük bardaklardır. Genellikle kahve fincanından daha küçük ve ince kenarlı olurlar.

 

Kahve yanı bardaklarının kullanılmasının birkaç sebebi vardır:

 

• Damakta denge oluşturmak: Kahvenin yoğun ve güçlü tadını nötrlemek için su içmek önemlidir. Kahve yanı bardağı, bu amaçla yeterli miktarda su sunar.

 

• Sindirimi kolaylaştırmak: Su, sindirime yardımcı olur ve kahvenin midede oluşturabileceği rahatsızlığı azaltabilir.

 

• Sunumu güzelleştirmek: Kahve yanı bardakları, kahve sunumuna şık ve zarif bir görünüm katar.

 

Çift Cidarlı Bardaklar: Bu bardaklar, içeceklerinizi daha uzun süre sıcak veya soğuk tutmak için tasarlanmıştır. İki ince cam katmandan oluşurlar ve hava tabakası, ısı transferini engeller. Çift cidarlı bardaklar, kahve, çay ve sıcak çikolata için idealdir. Ayrıca soğuk içecekler için de kullanılabilirler ve su buharının oluşmasını engellerler.

 

Borosilikat bardaklar, bor oksit ve silika oksit içeren özel bir cam türünden yapılan bardaklardır. Borosilikat bardaklar, çay, kahve, su, meyve suyu gibi her türlü içecek için kullanılabilir. Ayrıca, tatlı sunumları, soğuk mezeler ve atıştırmalıklar için de kullanılabilir.

 

EY.04.03.102896
422,50₺ KDV Dahil
650,00₺ KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
EY.04.03.102899
422,50₺ KDV Dahil
650,00₺ KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
EY.04.03.102897
422,50₺ KDV Dahil
650,00₺ KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
EY.04.03.102898
422,50₺
650,00₺
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
EY.04.03.102900
422,50₺ KDV Dahil
650,00₺ KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
EY.04.03.102895
422,50₺ KDV Dahil
650,00₺ KDV Dahil
%35 İndirim
%35İndirim
Ücretsiz Kargo
EY.04.03.103078
4.700,00₺
EY.04.03.103081
4.700,00₺
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR