Kahvaltı sofralarının en doğal ve geleneksel gurme tatlarını Anadolia'da bulabilirsiniz.

Saf Kafkas arı ırkının yaşadığı ve binden fazla endemik bitki çeşitliliğine sahip Hatila vadisi balından, mevsiminde toplanan meyvelerden katkı maddesi kullanılmadan şeker pancarı ile üretilen ev yapımı tadında reçel ve marmelatlarımıza kadar kahvaltı sofralarınızı neşelendirecek birçok ürünü sizlere sunuyoruz.

Devamını Okuyunuz Gizle

Bal

Kahvaltıların en sevileni, binlerce yıldır tatlandırıcı olarak kullanılan, doğal gıda denince ilk akla gelen ürünlerden olan balın faydaları hafife alınmamalıdır. Doğru beslenmenin bir parçası olarak düzenli tüketilecek bal, başka hiçbir yerde bulamayacağınız faydalarla sizi destekler, yaşam kalitenizi arttırır. Ülkemizin ilk ve tek "Biyosfer rezerv alanı" seçilen Macahel'den, Milli parklar statüsünde olan yüzlerce endemik bitkiye sahip Hatila Vadisi balının doğallığına hayran kalacaksınız.

 

Zeytin

Zeytin, kutsal kitaplarda ve çeşitli mitolojilerde adı çokça geçen bir meyvedir. Kutsallığın, bereketin, bolluğun, bilgeliğin, barışın simgesi olmuştur. Aynı zamanda kahvaltılarımızı süsleyen zeytin Omega 3 ve Omega 6 asitleriyle tam bir sağlık deposudur. Zeytinlerimiz doğal fermantasyonla yeme olgunluğuna getirilir, süreci hızlandırmak için müdahale edilmez.Hiçbir katkı maddesi içermez ve kimyasal işlemden geçmez.

 

Tahin ve Pekmezler

Tahin ve pekmez lezzeti ile herkesin hayran kaldığı, kahvaltı sofralarının sağlıklı tatlısıdır. Geleneklerimize bağlı kalarak, katkı maddesi kullanmadan %100 susamdan tahin ve %100 meyveden pekmez yapıyoruz. Ürünlerimizde sadece meyvenin kendi şekerini kullanıyoruz.

 

Reçeller ve Marmelatlar

Türk Mutfağı’nda ve Osmanlı Mutfağı’dan günümüze uzanan vazgeçilmez bir reçel kültürü vardır.Reçel, Osmanlı’da itibarı yüksek bir yiyecekmiş. Mutfağın bir bölümü reçel yapımı için ayrılmış ve burada gece gündüz reçel yapılırmış. Reçelin kendisi gibi sunuş şekilleride çok önemliymiş. Reçel kavanozları, reçellik diye bilinen özel kaplar mevcutmuş. Gelen konuklara Türk kahvesi ikramından önce ağız tatlandırmak maksadıyla reçel sunulurmuş. Anadolia reçelleri geleneklerimize bağlı kalarak, özenle seçilen ve mevsiminde toplanan meyveler ile üretilir. %65 meyve oranı ile katkı maddesi kullanılmadan kristal toz şeker ile üretilen,ev yapımı tadında reçel ve marmelatlarımız kahvaltı sofralarınızın vazgeçilmezi olacaktır.

GD.02.07.101619
₺650,00 KDV Dahil
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR