MİĞFERLERİN TILSIMI MEKANINIZDA

 

Tarihin mistisizmle buluşması

 

Tarihi sevenler, tarihi yaşatmak isteyenler için bakır döküm yapılan miğferler, kullanıldıkları dönemin tüm özelliklerini yansıtacak şekilde tasarlanıyor ve üretiliyor Miğfer Tarihi: Korumadan Sanata Miğferler, insanlık tarihinin en eski ve en önemli koruyucu zırhlarından biridir. Başları savaş, avcılık ve diğer tehlikeli durumlarda korumak için tasarlanmıştır. İlk miğferler basit deri veya kemiklerden yapılmış olsa da, zamanla metalurjinin gelişmesiyle daha karmaşık ve dayanıklı hale geldiler.

Devamını Okuyunuz Gizle

 

Osmanlı miğferleri üzerinde döneminde kullanılan sembolik yazı ya da işaretler, günümüz de de değerini hala Anadolia ürünleriyle koruyor.Miğferler, insanlık tarihinde önemli bir rol oynamıştır.Osmanlı savaş miğferi Başları korumanın yanı sıra, sosyal statü, kimlik ve sanatsal ifade aracı olarak da kullanılmışlardır. Miğferler, savaşların ve teknolojinin gelişimi hakkında bilgi edinmemizi sağlayan önemli tarihi eserlerdir.

 

Bu sembollerin tılsımlı gücü geçmişte olduğu gibi bugün de sizi ve mekanlarınızı etkisi altına almaya devam ediyor.Fatih Sultan Mehmet Han Miğferi, Osmanlı Son Dönem Miğferleri, ve diğer miğfer çeşitleri Anadolia'da geniş ürün yelpazesi ile birleşiyor.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR