Yunus Emre Mermerit Büst Heykel
Yunus Emre Mermerit Büst Heykel
Yunus Emre Mermerit Büst Heykel
Yunus Emre Mermerit Büst Heykel

Yunus Emre Mermerit Büst Heykel (RP.02.03.102850)

Marka : Anadolia
Fiyat : 870,00₺
145,00₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim Ücretsiz Hediye Paketi Mermerit Ürün Özel Kutulu

Anadolu’da Türkçe şiirin öncüsü, mutasavvıf ve halk şairi olan Yunus Emre, Türk tasavvuf edebiyatı alanında kendine özgü bir tarz yaratmıştır. Anadolu Selçuklu Devleti’nin dağılmaya ve Anadolu’nun çeşitli bölgelerinde Türk beyliklerinin kurulmaya başladığı dönemde Orta Anadolu’da, Eskişehir Sarıköy’de yetişmiş; Ankara’da Tapduk Emre dergâhında yaşamıştır. Yunus Emre, dîvan şiirini de etkisi altına almış; doğum, ölüm, adalet, insan sevgisi gibi konuları işlemiştir. Şiirlerini konuşma diliyle yazmış; çağının kültürünü, düşünme biçimini sade ve akıcı bir dille yansıtmıştır. Yazıldığı tarihten itibaren ezberlenip söylenmeye başlanan Yunus Emre şiirleri Anadolu ve Rumeli coğrafyasında yayılmış, içerik ve dil bakımından musiki ile bütünleşmeye uygun bu şiirleri bestelenmiştir. Bir ermiş olarak kabul edilen Yunus Emre’nin ilahileri de bulunmaktadır.

 

Anadolia Mağazacılık tarafından Yunus Emre’nin anısına yapılmış Yunus Emre Mermerit Büst Heykel’ini yaşam alanlarınıza yerleştirerek onun düşünüş tarzından ve yaşantısından ilham alabilirsiniz. Özel tasarımlı kutusunda gönderilen büst heykeli, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

 

Yapılışı

Yunus Emre Mermerit Büst Heykel, Anadolia Mağazacılık tarafından mermeritten yapılarak kaide üzerine yerleştirilmiştir. Özel tasarımlı kutusunda gönderilmektedir.

 

Kullanım Alanları

Anadolia Mağazacılık tarafından Yunus Emre’nin anısına yapılmış Yunus Emre Mermerit Büst Heykel, yaşam alanlarınızda size ilham kaynağı olacaktır. Büst heykeli sevdiklerinize hediye ederek onlara da ilham kaynağı olmasını sağlayabilirsiniz.

 

Kullanım Şekli

Kimyasal kullanmadan, nemli bir bez ile temizlenmelidir.

 

Gönderim Şekli

Özenle tasarlanmış kutusunda gönderilmektedir.


Ürün Detayları
En: 6,5 cm
Boy: 17 cm
Ağırlık: 454 g
Materyal: Mermerit

 
Materyal
Mermerit
Boyut/Ebat
6,5x17 cm
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR