Truva Atı Mermerit Heykel
Truva Atı Mermerit Heykel
Truva Atı Mermerit Heykel
Truva Atı Mermerit Heykel

Truva Atı Mermerit Heykel (RP.02.03.102691)

Marka : Anadolia
İndirim Oranı : %18 İndirim
Fiyat : 1.500,00₺
İndirimli : 1.225,00₺
204,17₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim Ücretsiz Hediye Paketi Mermerit Ürün Özel Kutulu

Truva Atı Mermerit Heykel

Hikaye bundan 3 bin yıl önce üzerinde yaşadığımız topraklarda Çanakkale Boğazı yakınlarında Troya antik kentinde geçmektedir. Homeros’un İlyada’sında anlattığı Troya savaşının, doğu ile batı arasında yapılmış ilk büyük savaş olduğu söylenmektedir. Bu büyük savaş Akhalar yani Yunanlılar ve Troyalılar arasında geçmiştir. Tarih boyunca Çanakkale bölgesi önemli stratejik bir konumdaydı. Bu sebepten devletler bu bölgeyi sınırları içerisine almak istemişlerdir. Troya Savaşının bir sebebi olarak bu önemli konumda olması görülse de savaşı tetikleyen sebep günümüze kadar efsanevi bir şekilde gelen bir aşk hikayesi olmuştur. Hikayeye göre Troya kralı Priamos’un oğlu Paris, Sparta Kralı Menelaus’un karısı Helen’e aşık olur ve onu Troya’ya kaçırır. Bunun üzerine Kral Menelaus öfkeden çıldırır ve hem Helen’i hem de Troya şehrini almak için tüm Yunan devletlerini kendi safında toplayarak Troya’ya savaş açar.  Akhalılar ve Troyalılar arasında yaklaşık 10 yıl süren bu uzun savaş artık askerleri yormuştur. Zekası ve cesaretiyle ünlü Akhalıların komutanı Odysseus’un aklına kurnazca bir fikir gelir. Troya kentine hediye edilmek üzere tahtadan bir at yapılmasını ve bu atın içerisine Akhalı askerlerin gizlenmesini söyler. Böylece şehre girmeyi başaran Akhalı askerler şehri ele geçirip yakıp yıkarlar. Ordunun başındaki Kral Menelaus karısı Helen’i alıp Yunanistan’a geri döner. Efsaneye göre daha sonra hayatları boyu Helen ile Kral Menelaus birlikte yaşadılar. 

Tahta at Tanrıça Athena'ya kutsal bir sunak olarak yapılmıştır. Büyük olmasının sebebi Troyalıların onu dar şehir kapılarından şehrin içine almalarını engellemek içindir. Akhaların beklentisi Troyalıların bu atı yakıp yıkmalarıdır. Böylece Tanrıça Athena'nın öfkesini Troya üzerine çekmiş olacaklardır. Ama Troyalılar atı şehrin içine alıp onu korurlarsa Athena'nın lütfu Troyalılara yönelecektir.

Akhalı askerin sözlerine inanan ve barışmak isteyen Truvalılar bu sözlere inanırlar ve tahta atı içeri alırlar. Gece barış kutlamalarıyla eğlenen ve alkolün etkisiyle sızan Truvalılar, atın içindeki Akhalı Savaşçılar tarafından avlanır. Bu sırada Truva'nın surlarına yaklaşmış olan Akhalı Ordusunun da takviyesiyle Truva Şehri tamamen yıkılır. Truva'nın baştan sona yakıldığı bu katliam sonrasında Menelous Helen'i alarak Yunanistan'a yelken açar.

Anadolia’da filmde kullanılmış olan orijinal atı esas almış birebir olarak tasarlanmış, özel ahşap kutusu ile birlikte sizlere sunmaktadır.

  

Ürün Detayları
En: 12 cm
Boy: 17 cm
Ağırlık: 564 gr
Materyal: Mermerit

 

Renk
Siyah
Materyal
Mermerit
Boyut/Ebat
12x17 cm
Parça Sayısı
Tekli
Tema / Stil
Klasik
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR