Mevlana Celaleddin-i Rumi Mermerit Heykel
Mevlana Celaleddin-i Rumi Mermerit Heykel
Mevlana Celaleddin-i Rumi Mermerit Heykel
Mevlana Celaleddin-i Rumi Mermerit Heykel

Mevlana Celaleddin-i Rumi Mermerit Heykel (RP.02.03.102976)

Marka : Anadolia
Fiyat : ₺1.450,00(KDV Dahil)
₺241,67 'den başlayan taksitlerle
:

13. yüzyılda Anadolu’da yaşamış, asıl adı Celaleddin Muhammed Rumi olan ve Celaleddin Muhammed Balkhi, Mevlana, Rumi isimleriyle de anılan Mevlana Celaleddin-i Rumi; ulusal ve dinsel sınırları aşarak tüm dünyada sevgi ve hoşgörü temsilcilerinden biri haline gelmiştir. Sufi, dünyaya mâl olmuş bir İslam alimi, düşünür ve mistik şair olan Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin eserleri birçok dünya diline çevrilmiştir. En önemli eserleri arasında; Mesnevi, Divan-ı Kebir (Büyük Defter), Mektubat, Fihi Ma Fih, Mecaüs-i Seb’a (Yedi Meclis) yer almaktadır.

Ardında bıraktığı Sema geleneği, UNESCO İnsanlığın Somut Olmayan Kültürel Mirası Temsili Listesi’ne girmiştir. Allah’a kavuşacağı günü sabırsızlıkla bekleyen ve “Ölüm günüm düğün günümdür” diyen Mevlana, ölümünden sonra her yıl Aralık ayında ölüm yıl dönümünde, “Düğün Gecesi” anlamına gelen “Şeb-i Arus” törenlerinde Sema gösterileri ile anılmaktadır. Törenler 7-17 Aralık arasında, Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin bir dönem yaşadığı Konya’da düzenlenmektedir.

Anadolia Mağazacılık tarafından mermeritten yapılan Mevlana Celaleddin-i Rumi heykelini yaşam alanlarınıza yerleştirerek onun felsefesini, yaşayışını hatırlayıp ilham alabilir, sevdiklerinize de ilham olması için hediye edebilirsiniz.

 

 

 

Yapılışı

Anadolia Mağazacılık tarafından mermeritten yapılan özel tasarım heykel, doğal bir görünüm kazanması için patine işleminden geçirilmiştir.

 

 

 

Kullanım Alanları

Felsefesinden, yaşantısından ilham alabileceğiniz Mevlana Celaleddin-i Rumi’nin heykelini yaşam alanlarınıza yerleştirebilir, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

 

 

 

Kullanım Şekli

Kimyasal kullanmadan, nemli bir bez ile temizlenmelidir.

 

 

 

Gönderim Şekli

Anadolia Mağazacılık tarafından özenle hazırlanmış kutusunda gönderilmektedir.

 

 

 

Ürün Detayları

 

En: 10 cm

Boy: 20,5 cm

Derinlik: 11,5 cm

Ağırlık: 1.124 g

Renk
Beyaz
Materyal
Mermerit
Parça Sayısı
Tekli
Tema / Stil
Manevi ve Dini
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR