Kanuni Sultan Süleyman Altın Dekorlu Cam Kılıç

Kanuni Sultan Süleyman Altın Dekorlu Cam Kılıç (RP.07.01.103122)

Marka : Anadolia
Fiyat : 24.360,00₺
4.060,00₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim El Yapımı Ücretsiz Hediye Paketi Cam Özel Kutulu

 

Kanuni Sultan Süleyman Altın Dekorlu Cam Kılıç

Kanuni Sultan Süleyman, kılıcını sadece törenlerde kullanmazdı. Aynı zamanda, savaşlarda ve avlarda da kılıcını kullanmıştır. Kanuni, kılıç kullanmadaki becerisi ile tanınırdı.

Kanuni Sultan Süleyman'ın kılıcı, Osmanlı İmparatorluğu'nun gücü ve ihtişamının bir sembolüdür. Bu kılıç, Kanuni'nin askeri başarılarını, adaletini ve merhametini temsil etmektedir.

(1494-1566 ) Sultan Süleyman; muhteşem dehası ve zekası sayesinde yapmış olduğu fetihlerle batının “Muhteşem Süleyman”; liyakata, kanun ve nizama vermiş olduğu önemden dolayı ise doğu dünyasının “Kanuni Sultan Süleyman” olarak adlandırdığı, dünya tarihine damgasını vurmuş bir hükümdardı.

 

Kanuni Sultan Süleyman’a ait yatağan kılıçların biri New York’taki bir müzeye satılmıştır. Günümüzde Amerika Birleşik Devletleri’nin New York Metropolitan Müzesinde sergilenmektedir.

16. yy Topkapı Sarayında bulunan diğer yatağan kılıç; dönemin en yetenekli kılıç ustaları tarafından yapılan kılıç üzerinde, altın kakma yöntemi ile; ‘’Sultan oğlu Sultan Murat Han. Bu değerli kılıç insanların en hayırlısı (S:A:V) salat olsun. Selim Han’ın oğlu Sultan Süleyman’ındır. Allah ona zaferi bahşeylesin. Muhammed’in sırrı hürmetine, Haydar Ali’nin hakkı için.’’ yazılıdır.

 

Özellikle Osmanlı Sultanlarına atfen yapılan kılıçlar kılıç ustaları elinde birer sanat eserine dönüşmüştür ve paha biçilemez değerde altın gibi değerli taşlarla süslenmiştir. Padişahların tahta çıkışlarında yapılan kılıç kuşanma törenleri, Osmanlı saray geleneklerinin en vazgeçilmezlerinden olmuştur.

 

Ağır ve kullanımı daha çok bilek gücüne dayanan düz kılıçların aksine, eğri kılıçlarda bileğin hareketi önem kazanırdı. Bu tür eğri kılıçları kullanmak özel bir talim ve ustalık isterdi.

 

Kanuni Sultan Süleyman’a ait bu kılıç Anadolia tarafından; desenleri yorumlanarak ve sülüs yazıları hattatlar tarafından yazılarak oluşturulmuştur.

 

Yapılışı

Kristal camdan üretilen bu kılıcın üzerinde 24 ayar altın kullanılmıştır. Tamamı el işçiliğiyle üretilmiştir.

 

 

Kullanım Alanları

Kanuni Sultan Süleyman Altın Dekorlu Cam Kılıç; dekoratif olarak yaşam alanlarınızı farklılaştıracak, tarihe ilgi duyan dostlarınıza ilginç bir hediye olacaktır.

 

 

Kullanım Şekli

Kimyasal kullanmadan nemli bir bezle temizlenmelidir.  

Gönderim Şekli

Özenle hazırlanmış kutusunda gönderilmektedir.

 

Ürün Detayları

En: 85,5 cm

Yükseklik: 18,5 cm

Ağırlık : 1,8 kg

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR