İşlemeli Platin Kuşak Ahşap Kutulu Şekerlik

İşlemeli Platin Kuşak Ahşap Kutulu Şekerlik (EY.05.23.103103)

Marka : Anadolia
Fiyat : 6.100,00₺
1.016,67₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim Ücretsiz Hediye Paketi El Yapımı

Osmanlı Dönemi’nde düğün ve törenlerde altın, gümüş ve değerli taşlarla süslenmiş kuşaklar kullanılıyordu. Özellikle 18. yüzyılda Osmanlı'da yapılan gümüş kemer tokaları; yaldızlı gümüş zemin üzerine kazıma tekniğiyle yükseltilen laleleri ve bahar çiçeklerini zarif bir şekilde betimleyen ajur ve kazıma tekniklerini bir araya getirmesiyle muhteşem bir görünüme sahiptir. Tokanın kemerle birleştiği noktalarda ajur işçiliğiyle filiz tomurcukları tasvir edilmiştir.

 

 

Anadolia tarafından tasarlanan İşlemeli Platin Kuşak Şekerlik, III. Mustafa (1757) dönemine tarihlenen kemer tokasından ve üzerindeki desenlerden esinlenilerek el yapımı camdan sınırlı sayıda üretilmiştir.

 

   

 

Yapılışı

Tüm rölyef desenler el işçiliğiyle 24 ayar altın platin kullanılarak oluşturulmuştur. Üfleme cam tekniğiyle %100 el işçiliği ile yapılmıştır.

 

 

     

Kullanım Alanları

İşlemeli Platin Kuşak Şekerlik; kültürel mirasımızı yansıtmasıyla, şık ve zarif görünümüyle yaşam alanlarınızda dekoratif amaçlı kullanılabileceği gibi, şekerlik olarak da sunumlarınızı şıklaştıracak, sevdiklerinize değerli bir hediye olacaktır.

    

 

 

Ürün Ölçüleri

Ağırlık: 460 g

Yükseklik :10cm

Çap: 15 cm

 

 

 

 

 

 
Renk
Gümüş
Materyal
Cam
Parça Sayısı
Tekli
Ürün Şekli
Oval
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR