Dünden Bugüne Hakkari Kilimleri
Dünden Bugüne Hakkari Kilimleri

Dünden Bugüne Hakkari Kilimleri (YB.01.03.102077)

Marka : Anadolia
Fiyat : ₺95,00
₺15,83 'den başlayan taksitlerle
:

Dünden Bugüne Hakkari Kilimleri

Tarihsel bir niteliği olan kilimler önceleri doğa şartlarının gereği olarak ortaya çıkmış olsalarda zamanla sanatsal bir içerik kazanarak toplumların kültürel özelliklerini yansıtan önemli değerler arasında yer almaktadır. 

Recai Karahan Eserde; kilim sanatımızın nadide bir tarzı olan Hakkari Kilimlerinin Tarihçesi, Teknik ve Kompozisyon Özellikleri, İpliğin ve Boyanın Elde Edilmesinde Kullanılan Araçlar, Dokumada Kullanılan Araç ve Teknikler, Dünün Hakkari kilimleri başlığı altında verilen katalog tanımı, Diğer Düz dokuma Türleri, Günümüzde Hakkari Kilimleri ve Hakkari Kilimlerinin Diğer Yöre Kilimleri ile Karşılaştırılması şeklinde Hakkari kilimlerini, hakettiği titizlikle işleyip görsellerle destekleyerek okuyucularımızla paylaşmaktadır.

“Dünden Bugüne Hakkâri Kilimleri” kitabında Hakkâri’nin zengin kilim örnekleri bir araya getirilerek, geçmiş ile günümüzdeki farklılıkları ortaya konulmaya çalışılmıştır.

Kilimlerde kullanılan boyaların yöresel ağızla isimleri, kilim isimleri, kilimlerde yer alan motifler ve bunların anlam yükleri vurgulanmış, Anadolu’nun diğer yöreleri ile ilişkileri ortaya konularak yöreler arası kültür birliği vurgulanmıştır. “Dünden Bugüne Hakkâri Kilimleri” adlı kitap ile sadece Hakkâri değil, Van ve çevre illerde bulunan ve dokunan kilimlerin de toplu bir envanteri çıkarılarak gelecek kuşaklara aktarılması sağlanmıştır.


Ürün Detayları

En: 25 cm

Boy: 32 cm

Sayfa: 248

Kağıt Cinsi: Kuşe Kağıt

 
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR