Çemberlitaş Heykeli Gümüş Kaplama
Çemberlitaş Heykeli Gümüş Kaplama
Çemberlitaş Heykeli Gümüş Kaplama

Çemberlitaş Heykeli Gümüş Kaplama (RP.01.01.101310)

Marka : Anadolia
Fiyat : 1.450,00₺
241,67₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim Gümüş Kaplama Ücretsiz Hediye Paketi

Çemberlitaş Heykeli Gümüş Kaplama

Çemberlitaş, İstanbul'un tarihi yarımadası üzerinde bulunan önemli bir semttir. İstanbul'un merkezi ve tarihi dokusuyla bütünleşmiş olan Çemberlitaş, adını semtin merkezinde yer alan ünlü Çemberlitaş Sütunu'ndan almaktadır.

Çemberlitaş semti, tarihi eserlerin yanı sıra çeşitli ticari ve kültürel aktivitelerin de merkezi konumundadır. İstanbul'un turistik bölgelerinden biridir ve Topkapı Sarayı, Sultanahmet Meydanı, Ayasofya gibi önemli tarihi yapılar semtin sınırları içindedir. Ayrıca, Kapalıçarşı ve Çemberlitaş Hamamı gibi önemli kültürel ve tarihi mekanlar da semtte yer almaktadır.

Çemberlitaş, tarihi ve kültürel zenginliğiyle hem yerli hem de yabancı ziyaretçiler için önemli bir turistik destinasyondur ve İstanbul'un tarihi dokusunu keşfetmek isteyenler için cazip bir bölgedir.

Çemberlitaş Sütunu 330 yıllarında Bizans imparatoru 1. Kostantin onuruna Roma'daki Apollon tapınağından sökülerek eskiden Forum Kostantin adı verilen bir meydan olan Çemberlitaş semtindeki tepeye dikilmiştir.
İlk yapıldığında sütunun üzerinde doğan güneşi selamlayan bir Apollon heykeli var iken 330 yılında İstanbul'a dikildiğinde İmparator Konstantin bunun yerine kendi heykelini sütunun üstüne koydurtmuştur.
Osmanlı döneminde sütun büyük bir yangın geçirmiş, Sultan II. Mustafa (1695-1704) sütunu demir çemberlerle sardırarak sağlamlaştırmıştır.
Anadolu motiflerinin yer aldığı özel tasarım kutusu ve mermer kaidesi ile gönderilmektedir.

Ürün Detayları

En: 5 cm
Boy: 19 cm
Kalınlık: 5 cm
Ağırlık: 296 gr

 
Boyut/Ebat
5x19 cm
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR