Beşli Ayet Büyük Boy Hat Tablo
Beşli Ayet Büyük Boy Hat Tablo

Beşli Ayet Büyük Boy Hat Tablo (EY.02.02.102126)

Marka : Anadolia
Fiyat : 25.500,00₺(KDV Dahil)
4.250,00₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim Ücretsiz Hediye Paketi

Beşli Ayet Büyük Boy Hat Tablo
Nas Suresi, Kuran-ı Kerim'in son suresi olup fazileti büyük olan bir duadır. Kur'an-i Kerim'in 114. Suresi olup Medine döneminde inmiştir. 6 ayetten oluşmaktadır.
Felak Suresi ile birlikte bu iki sureye "Muavvizeteyn" denilmektedir. Surede insanların, Allah'a sığınması emredildiğinden dolayı surenin adı insanlar anlamına gelmektedir.
Ayetel Kürsi, Bakara Suresi'nin 255. ayetidir. Anlamı itibariyle Allah'ın kürsüsü manasına sahiptir. Her türlü nazardan, felaketten, hastalıktan korunmak için de günün her saatinde Ayetel Kürsi okunmaktadır.
Maşallah, beğenilen veya takdir edilen bir şey görüldüğünde, "Allah nazardan saklasın " anlamında kullanılan bir söz. Kem gözlerden koruduğuna inanılarak, yazı şeklinde, canlı veya cansız varlıkların üzerinde de taşınır.
Müslüman toplumların yanı sıra, geçmişte Osmanlı hakimiyetinde bulunan balkanlarda ve Kıbrıs’taki gayrimüslim toplumlarda da kullanılır.
Felak Suresi, Kur'an'ın 113. suresidir. Sure 5 ayetten oluşur. Fil Suresinden sonra Nas Suresinden önce Mekke'de indirildiğine inanılır. İniş sırasına göre 20. suredir. Sure ismini ilk ayetinde yer alan ve sabah aydınlığı anlamına gelen felak kelimesinden almıştır.
Fatiha Suresi, Kuranın ilk suresidir. Sure 7 ayetten oluşur. Mekke döneminde 5. sure olarak indirildiğine inanılmaktadır. Kur’an’ın ilk suresi olduğu için başlangıç anlamına gelen Fatiha kelimesinden ismini almıştır. Önemine ithafen Fatiha’yı Şerife olarak da hitap edilir.

Ürün Detayları
En: 189 cm
Boy: 91 cm

 
Renk
Çok Renkli
Materyal
Kanvas
Boyut/Ebat
189x91 cm
Parça Sayısı
Tekli
Tema / Stil
Manevi ve Dini
Çerçeve Tipi
Çerçeveli
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR