Ankara Resim ve Heykel Müzesi
Ankara Resim ve Heykel Müzesi

Ankara Resim ve Heykel Müzesi (YB.01.03.102080)

Marka : Anadolia
Fiyat : ₺145,00
₺24,17 'den başlayan taksitlerle
:
Ankara Resim ve Heykel Müzesi
Tarihî Türk Ocağı binasının restore edilmesi sonucu 1980 yılında faaliyete geçirilen, ardından 31 yıllık sürede çeşitli aralıklarla kapalı kalan “Ankara Resim ve Heykel Müzesi” Kültür ve Turizm Bakanlığının yürüttüğü çalışmalarla 2011 yılında kamunun hizmetine sunulmuştur.
Çeşitli arşiv bilgilerini, dönem yayınlarını kullanarak tanıtmaya çalışan bu kitap, farklı konulara açıklık getiren yazarların araştırma ve görüşmelerini içeren makalelerle zenginleşmiştir.
Kültür ve Turizm Bakanlığının “Sanat Eserleri Dizi”sinde, 2012 yılında yayımlanan “Ankara Resim ve Heykel Müzesi”  isimli eserde Bakanlık elemanlarınca gerçekleştirilen yeni teşhirinde gösterilen eserler esas alınmış, çağdaş Türk sanatı tarihi açısından mühim birçok sanatçının yapıtlarını içeren depo birikiminin değerlendirilmesi mümkün olamamıştır.
Tarihî, mimari özellikleri, geçirdiği süreçler, Cumhuriyet tarihimizdeki yeri, önemi ve bünyesinde gerçekleştirilen daimi ile geçici sergileri konu alan bir prestij kitabı olarak hazırlanmıştır.
Cumhuriyet Dönemi sanat tarihi açısından geçirdiği tüm süreçleri anlatan, dönem şartlarına ve estetik anlayışına da ışık tutacağına inanılan bu kitap, kuruluşundan bu yana Ankara Resim ve Heykel Müzesini belgesel anlayışıyla çeşitli yönlerden daha sağlıklı anlatmayı hedeflemektedir.

Ürün Detayları
En: 29 cm
Boy: 30 cm
Sayfa: 554
Hamur Tipi:
90 gr/m² parlak kuşe
Kapak Kâğıdı Cinsi: Cilt bezi sıvama kapak + 170 gr. Şömiz
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR