DOĞAL ZEYTİNYAĞLARI

 

Aydın ilinin organik zeytin bahçelerinden sofralarınıza, doğayı bozmadan, kirletmeden ve özenle işleyerek en özel zeytinyağlarını sizlere ulaştırmayı hedefledik. Antioksidanlarını korumak için yüksek polifenol değerine sahip Coğrafi işaretli Memecik zeytinini, soğuk sıkım sıkarak (max 24 derece) zeytinyağlarımızı elde ediyoruz. Soğuk sıkım zeytinyağlarında zeytinin içerdiği antioksidan, polifenoller ve faydalı tüm bileşikler ısıya maruz kalmadan zeytinyağına geçer. Sağlığınız için Soğuk Sıkım Zeytinyağını öneriyoruz.

Devamını Okuyunuz Gizle

TAMAMEN DOĞAL ÜRETİM


Neden Soğuk Sıkım?

Bir zeytinyağının soğuk sıkım olabilmesi için hiçbir aşamada belli bir sıcaklığın üzerine çıkmaması gerekir. Bu sayede zeytinin içeriğindeki tüm faydalı bileşikler zeytinyağına geçer. Sabahları aç karnına 1 çorba kaşığı soğuk sıkım zeytinyağı içmek (doktorunuz size özel olarak aksini belirtmediği sürece) sağlık için faydalıdır. Zeytinyağının 3 düşmanı vardır: Isı, ışık ve oksijen. Anadolia memecik zeytinyağlarını 18-20 derecede, çelik tanklarda oksijenle temasını keserek saklıyoruz.
 

ZEYTİNYAĞININ FAYDALARI


Zeytinyağlarının kalp ve damar sağlığına, sindirim sistemine ve bağışıklık sistemine olan faydaları göz ardı edilemez. Zeytinyağının antioksidan bakımından zengin olduğunu ve kanser gibi kronik hastalıklara karşı koruma sağlayabileceği de bilim ve diyetetik literatüründe oldukça iyi bilinen bir özelliktir.
 

ZEYTİN YAĞI HANGİ YEMEKLERDE KULLANILIR?


Zeytinyağları sadece salatalarda değil, pişirme ve kızartma gibi farklı yemeklerde de kullanılabilir.
 

ÇEVREYE DUYARLI VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ÜRETİM


Isıl işlemsiz, katkı maddesiz Anadolia Gıda ürünleri, zeytinyağlarından sirkeye, kuru fasulyeden tarhanaya ürünün gerçek üreticilerini koruması nedeniyle kırsal kalkınmaya aracılık eder ve ülke ekonomisine de katkı sağlar.
 

DAHA BESLEYİCİ VE VİTAMİN ZENGİNİ ÜRÜNLER


Çiftçiden mutfağınıza ulaşan Anadolia gıda ürünleri sayesinde sağlıklı yemeklerin tadını çıkarın.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR