Tılsımlı Mermerit Kalkan
Tılsımlı Mermerit Kalkan
Tılsımlı Mermerit Kalkan

Tılsımlı Mermerit Kalkan (RP.02.03.102752)

Marka : Anadolia
Fiyat : 1.600,00₺
266,67₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim Ücretsiz Hediye Paketi Mermerit Ürün

Tılsımlı kalkan; kılıç, mızrak, gürz gibi savaş aletlerinin karşı güçten saldırılarını engellemek ve tazmin etmek için kullanılan bir savunma aracı olarak karşımıza çıkıyor. Türk tarihi boyunca savaşlarda ve törenlerde kullanılan önemli bir zırh parçası olan kalkan, Osmanlı Dönemi’nde de savaşların en kritik ekipmanlarından biriydi. Günümüzde tarih meraklılarının, Türk kültürü meraklılarının, devlet adamlarının ev ve ofislerinde kadim hafızayı yaşatmak için dekoratif olarak kullanılmaya devam ediyor.

Anadolia Mağazacılık tarafından orijinal görünümüne sadık kalınarak tasarlanıp üretilen mermerit kalkan, eskitme bronz boya ile boyanmıştır. Ahşap kaide üzerine yerleştirilmiş Osmanlı tarihinin izlerini yansıtan bu kalkanı masa üzerinde sergileyebileceğiniz gibi, hediyelik eşya kategorisinde değerlendirerek sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz. Tılsımlı kalkan sizin her zaman hatırlanmanızı sağlayacak, anlamlı, özgün, prestijli bir hediye olacaktır.

 

 Ürün üzerinde : "Euzu bi kelimâtillâhi't-tâmmeti min kulli şeytanin vehammetin ve min külli aynin lammeh." "Her türlü şeytandan, zararlı şeylerden ve kem gözlerden bütün kelimeleri yüzü hürmetine Allah'a sığınırım." yazmaktadır.


Yapılışı

Anadolia Mağazacılık tarafından orijinal görünümüne sadık kalınarak tasarlanıp üretilen kalkan, mermeritten yapılmış ve eskitme bronz boya ile boyanmıştır. Özel tasarımlı kutusunda gönderilmektedir.

 

 

Kullanım Alanları

Osmanlı tarihinin izlerini yansıtan mermerit gövdeli, ahşap kaideli kalkanı masa üzerinde dekoratif olarak sergileyebileceğiniz gibi, sevdiklerinize de hediye edebilirsiniz.

 

 

Kullanım Şekli

Kimyasal kullanmadan, kuru bir bez ile temizlenmelidir.

 

 

Gönderim Şekli

Anadolia Mağazacılık tarafından özenle hazırlanan kutusunda gönderilmektedir.

 

 

Ürün Detayları

En: 19,5 cm

Boy: 23,5 cm

Ağırlık: 924 g

 

Materyal
Mermerit
Boyut/Ebat
19,5x23,5 cm
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR