Fatih Sultan Mehmet Mermerit Büst Heykel
Fatih Sultan Mehmet Mermerit Büst Heykel
Fatih Sultan Mehmet Mermerit Büst Heykel
Fatih Sultan Mehmet Mermerit Büst Heykel

Fatih Sultan Mehmet Mermerit Büst Heykel (RP.02.03.102772)

Marka : Anadolia
Fiyat : 950,00₺
158,33₺ 'den başlayan taksitlerle
Özel Üretim Ücretsiz Hediye Paketi Mermerit Ürün Özel Kutulu

Fatih Sultan Mehmet Mermerit Büst Heykel
Fatih Sultan Mehmet, Osmanlı İmparatorluğu'nun 7. padişahıdır.
Otuz yedi yıl süren hükümdarlığı (1444-1481) süresince sayısız başarılar kazanan II. Mehmet Han, "Fatih" unvanını ise İstanbul'u fethederek almıştır.
İstanbul'un fethi, bin yıldan uzun yaşayan Bizans İmparatorluğu'nu (Doğu Roma) yıkmakla birlikte Osmanlı Devleti'ni de bir imparatorluk haline getirmiştir.
Çok sayıda kahramanlıklar sergileyen Fatih Sultan Mehmet, Peygamberimizin “İstanbul mutlaka fethedilecektir. Onu fetheden komutan ne güzel komutan, o ordu ne güzel ordudur." Hadisine istinaden Müslüman dünyasınca da Peygamber övgüsüne mazhar olan büyük komutan olarak anılır.
Türk tarihindeki en büyük kahramanlardan olan, bir çağı kapatıp bir başka çağı açan Fatih Sultan Mehmet; aynı zamanda, ilk portresini yaptıran, büst kabartmasını madalyalar üzerine işleten büyük bir cihan imparatoruydu.
Fatih Sultan Mehmet Mermerit Büst Heykel, sevdiklerinize güzel bir hediye, siz ve aileniz içinse övünç kaynağı bir aksesuardır.
Özel tasarım kutusuyla beraber özenle paketlenerek gönderilen ürün bulunduğu yere yaldızlı bir tarihi iz bırakacaktır.


*Anadolia Mağazacılık olarak; kadın emeğine değer veriyor, emektar kadınlarımıza destek olmayı görev biliyoruz. Kadın istihdamını önemsiyor ve kendi üretimimiz olan ürünlerin, tasarlanıp üretilmesinden sizlere ulaşmasına kadar her aşamasına kadınları dâhil etmeye özen gösteriyoruz. Kadın eli değmiş ürünlerimizi beğeninize sunarak sizlerin de kadınlarımıza destek olabilmenizi sağlamayı amaçlıyoruz. Bu ürün de yine kadın emeği bulunan ürünlerimizden biri olarak siz sahibini bekliyor. Güzel günlerde kullanmanızı dileriz.

  
 
Ürün Detayları

En: 6,5 cm
Boy: 18,5 cm
Ağırlık: 540 gr
Materyal: Mermerit

 
Materyal
Mermerit
Boyut/Ebat
6,5x18,5 cm
cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR