Geçmişin birikimi, günümüzün bereketiyle ANADOLIA'da buluşuyor.

ANADOLIA, tarihin sıfır noktasından günümüze Anadolu’nun gizemli kapılarını aralıyor.

Anadolia ile Anadolu’nun günümüze uzanan somut ve somut olmayan kültürel mirası, günümüz teknolojisiyle harmanlanarak yaşamınızın her alanına uyum sağlayacak ve keyifle kullanacağınız ürünler hâline geliyor.

Anadolu’nun geleneksel desenleri, modern çizgilerle buluşuyor; çağlara uzanan bu büyük kültürel miras, dekoratif ürünler, yöresel kıyafetler, aksesuarlar gibi pek çok kategoride yaşamınızın bir parçası oluyor.

Zengin kültürel mirasımız, ANADOLIA ile sadece müzelerde sergilenir olmaktan çıkıp ulaşılabilir ürünler hâline dönüşüyor.

Kültürel birikimi üzerinde taşıyan her bir ürün, izini taşıdığı yörenin ona kattığı özellikle birlikte tanıtılıyor. Üretilen her ürün, hangi kültür dairesinde oluşmuş, ne için kullanılmış, kim ya da kimler tarafından yapılmış… tüm bu bilgiler de ANADOLİA bünyesinde çalışan sanat tarihçiler, arkeologlar, kültür miras uzmanları, antropologlar, tarihçiler tarafından derleniyor ve ürünlerle birlikte sizlere ulaştırılıyor.

DEĞERLERİMİZ
“Biliyoruz ki unutulan, terk edilen geleneksel ürünler ve değerler varlıklarını yitirmeye mahkûmdur.”
ANADOLIA; tarihi, sanatı ve teknolojiyi birleştirerek özel tasarımlarla yüzyıllara yayılan Anadolu mirasını günümüze taşıyor. ANADOLİA ile kadim öğretilerin derinliğini, motiflerle yeniden hatırlayacağız. ANADOLIA, Anadolu’nun sunduğu eşsiz kültürel mirası, tüm zenginliğiyle sizlere ulaştırıyor.

HEDEFLERİMİZ

ANADOLİA’nın hedefi, Anadolu’nun kültürel mirasını ulusal ve uluslararası alanda tüm dünyaya tanıtmak, zengin kültürel mirasımızın insanlık tarihine aktarımının devam etmesi için kültürel miras ürünlerinin üretimini yüksek bir standartta birleştirmek ve bu mirası markalaştırmaktır.

Histry
Histry
Histry

BLOG

img
Ayasofya Müzesi - İSTANBUL

6. yüzyılda kilise olarak inşa edilmiş olan Ayasofya, 1453 yılında Fatih Sultan Mehmed'in İstanbul’u fethi sonrasında camiye çevrilmiştir. Yenilikçi mimarisi, zengin tarihi, dini önemi ve olağanüstü özelliğiyle yüzyıllardır zamana direnen Ayasofya, İstanbul'daki en büyük Doğu Roma kilisesidir.

2020-05-04 11:53:53
img
Anadolu Medeniyetler Müzesi - ANKARA

Yontma Taş Devri’nden günümüze, Anadolu’nun arkeolojisinin kronolojik ve kendine has koleksiyonlarla sergilendiği Anadolu Medeniyetleri Müzesi; 1997 Yılında, 68 müze arasından “Avrupa’da Yılın Müzesi” ödülüne layık görülmüştür.

2020-05-04 11:52:40
img
Hierapolis - DENİZLİ

“Holy City” yani “Kutsal Kent” olarak bilinen Hierapolis; Bergama Kralı 2. Eumenes tarafından, M.Ö 2. yüzyıl’da, Amazonlar Kraliçesi (Kutsal anlamına gelen) Hiera’nın adı ile kurulmuştur.

2020-05-04 11:50:49
img
Su ve İnancın Kenti Hierapolis

Denizli İlinin 18 km kuzeyinde yer alan Hierapolis Antik Kenti Bergama Krallarından II. Eumenes tarafından İ.Ö. 2 yy’da kurulmuş olup, Bergamanın efsanevi kurucusu Telephos’un karısı Hiera’dan dolayı Hierapolis adını aldığı söylenebilir.Kent bir deprem bölgesinde bulunmasından dolayı meydana gelen depremlerle sürekli yıkılıp yeniden inşa edilmiştir.

2020-04-29 21:05:46